بینه‌ر

کارگردان سنندجی نامزد بهترین کارگردانی شد

به گزارش پایگاه هنری بینه‌ر، فیلم مستند «زمستان آخر» به کارگردانی «سالم صلواتی» در میان ۴ نامزد بهترین کارگردانی آثار سینمایی ویدیویی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت قرار گرفت.

«زمستان آخر»، «تونل»، «مردان آفتاب» و «تا مدار ۱۰ درجه» چهار نامزد بهترین کارگردانی آثار سینمایی ویدیویی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت می باشند.

زمستان آخر فیلمی درام به زبان کٌردی و به نویسندگی و کارگردانی سالم صلواتی و محصول سال ۲۰۱۳ کشور ایران است. این فیلم، زندگی دشوار مردم کردستان در ایران را به تصویر می‌کشد. داستان فیلم در مورد زیر آب رفتن یک روستای دورافتاده که تنها ساکنان این روستا، کدخدای ده و زنی به نام باجی هستند. فیلم مورد تحسین بین‌المللی قرار گرفت و در جشنواره فیلم بیروت دو جایزهٔ «بهترین فیلم داستانی در منطقۀ خاورمیانه» و جایزۀ «بهترین فیلم‌نامه» را از آن خود کرد. سالم صلواتی، کارگردان این فیلم، جوایز خود را به مردم شهر کردنشین کوبانی که شهرشان زیر فشار اسلام‌گراهای دولت اسلامی قرار دارد، تقدیم کرد. علاوه بر جشنواره فیلم لبنان، فیلم زمستان آخر پیش از آن جوایزی هم در جشنوارۀ فیلم بغداد، ارمنستان و اربیل (هه‌ولێر) کردستان را نیز دریافت کرده بود. در این فیلم ۷۵ دقیقه ای «آسیه مرادی‌زار» و «جعفر شیخ‌احمدی» به ایفای نقش می پردازند.

چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با شعار «تجلی گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی» به همت بنیاد فرهنگی روایت و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس از ۲ تا ۹ مهرماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.

خروج از نسخه موبایل