بینه‌ر

دو فیلم از حوزه ی هنری کردستان در جشنواره فیلم امید

به گزارش بینه‌ر، دو فیلم کوتاه « عروس باران » به کارگردانی  آکو زندکریمی و « مردی که یادش می رفت نفس بکشد» به کارگردانی سامان حسین پور به بخش پایانی نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه « امید » راه یافتند.
ایرج کاکی مدیرامور فرهنگی وهنری حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان ضمن اعلام این خبر گفت : نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه امید توسط سازمان مدیریت بحران کشور با همکاری اداره کل مدیریت بحران استان یزد با موضوع های ، حوادث ، آگاهی از مخاطرات ، ارتقای تاب آوری جامعه ، افزایش امید ، ترویج فرهنگ ایمنی، کاهش خطر پذیری بلایای طبیعی، مدیریت بحران و رفتار انسانها در بحران از ۳ تا ۵ دیماه ۹۶ در شهرتاریخی یزد برگزار می گردد.
وی افزود در این جشنواره که دردو بخش داستانی و مستند برگزارمی گردد در بخش داستانی بر اساس رأی هیئت انتخاب متشکل ازآقایان اسماعیل میهن دوست ، بهمن ارک و پرویز جاهد از بین ۳۳۸ اثر ارسالی ۱۳ اثر به بخش نهایی راه پیدا نمود که در این بین فیلم « مردی که یادش می رفت نفس بکشد» به نویسندگی و کارگردانی سامان حسین پور تولید حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان به رقابت با دیگر آثار راه یافته می پردازد.
کاکی افزود : در بخش آموزشی و تلویزیونی در دو ساختار انیمیشن و سایر ساختارهای تلویزیونی از بین ۱۶۷ اثر ارسالی براساس آرای هیئت انتخاب متشکل از آقایان احمد پهلوانیان ، بهرام عبدالحسینی، محمد منتظر حجت و مسعود فروتن ۱۶ اثر به بخش نهایی راه پیدا نمودند که در این بین فیلم « عروس باران » به نویسندگی و کارگردانی آکو زندکریمی تولید حوزه هنری استان کردستان نیز به چشم می خورد .
وی گفت: مراسم اختتامیه جشنواره ملی امید ۵ دی ماه همزمان با روز ملی ایمنی در برابر زلزله و سالروز زمین لرزه بم در سال ۱۳۸۲ در شهر یزد برگزار می گردد .

خروج از نسخه موبایل