بینه‌ر

کیهان کلهر، شهرام ناظری و همایون شجریان به صحنه می روند

به گزارش بینەر، در حالیکه حدود دو هفته تا آغاز برگزاری پر سر و صداترین رویداد موسیقی ایران، یعنی سی و دومین جشنواره بین المللی موسیقی فجر باقی است، گروه های گوناگون موسیقی، شتابان در حال برگزاری کنسرت های خود پیش از روزها و شب های برگزاری جشنواره هستند؛ جشنواره ای که از ٢٢ دی ماه تا یکم بهمن ماه در تهران برگزار می شود.
از میان گونه های موسیقی، در حوزه موسیقی دستگاهی ایرانی و نیز موسیقی کلاسیک نیز کنسرت های رنگارنگی در تالارهای سراسر ایران برگزار می شود. کنسرت هایی که در آنها هم نامداران موسیقی ایران قرار است هنرنمایی کنند و هم جوانان می خواهند خود و توانایی خویش را به مخاطب معرفی کنند. در ادامه، مهم ترین کنسرت های موسیقی دستگاهی ایرانی و نیز موسیقی کلاسیک که قرار است در دهه نخست دی ماه به صحنه برود، به ترتیب تاریخ برگزاری، بطور اجمالی معرفی شده است:


کیهان کلهر و «پردگیان سکوت» در رشت و گنبد کاووس
یکی از کنسرت هایی که پنجم دی ماه برگزار می شود، کنسرتی است از تور «پردگیان سکوت» کیهان کلهر، که این بار در رشت برگزار می شود. کنسرت کیهان کلهر با همراهی علی بهرامی فرد (سنتور)، هادی آذرپیرا (تار) و نوید افقه (تنبک)، ‌امشب ساعت ٢٠ در تالار «وارش» برگزار می شود. کلهر و گروهش هشتم دی ماه نیز این کنسرت را ساعت ١٩:٣٠ در تالار ارشاد گنبد کاووس اجرا می کنند.

شهرام و حافظ ناظری در رشت
چند روز پس از کیهان کلهر، این بار شهرام ناظری و پسرش، حافظ، در شهر رشت به صحنه می روند تا برای علاقه مندان خود کنسرت اجرا کنند.
اولین اجرای فصل جدید «ناگفته» ششم دی‌ماه در شهر بوشهر آغاز خواهد کرد. کنسرت ناظری ها پنجشنبه ٩ دی ماه ساعت ٢٠ و جمعه ١٠ دی ماه ساعت ١٩ در مجموعه یادگار امام (ره) رشت برگزار می شود.
همچنین ٢٣ دی‌ماه در کرمانشاه با اجرای قطعات ماندگار به زبان کردی بر روی صحنه می‌رود.

همایون شجریان و «هوای گریه» در کرمانشاه
همایون شجریان با همراهی گروهی به سرپرستی سینا جهان آبادی، در ادامه تور کنسرت «هوای گریه»، این بار در کرمانشاه به صحنه می رود تا آثاری از ساخته های استاد محمدجواد ضرابیان را اجرا کند. کنسرت همایون شجریان، ساعت ٢١ جمعه، دهم دی ماه در تالار امام خمینی (ره) کرمانشاه روی صحنه می رود.

خروج از نسخه موبایل