بینه‌ر

نخستین نمایشگاه گروهی کارتون و کاریکاتور در مریوان دایر شد

به گزارش خبرنگار بینەر از مریوان, رئوف جهانی دبیر اجرایی نخستین نمایشگاه و ورکشاپ کارتون و کاریکاتور مریوان در مراسم افتتاح این نمایشگاه اظهار کرد: شهرستان مریوان دارای توانمندی های بسیاری در عرصه هنرهای تجسمی بوده و بدون شک بالفعل کردن این توانمندی ها می تواند برکات بسیاری برای این شهرستان داشته باشد.
وی افزود: پس از هفته ها تلاش و با حمایت موسسه مطبوعاتی کورده واری و شهرداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مریوان موفق شدیم نخستین نمایشگاه گروهی کارتون و کاریکاتور را در این شهرستان برپا نماییم.
جهانی خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه ۳۵ اثر از هنرمندان شاخص کردستانی در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است و تا سوم شهریور ماه دایر خواهد بود.
وی افزود: در کنار برپایی این نمایشگاه برای نخستین بار در شهرستان مریوان شاهد ورکشاپ آموزشی کارتون و کاریکاتور با حضور امیر سهیلی و خبات ساعدی از اساتید انجمن کارتون و کاریکاتور هستیم و در این ورکشاپ مبانی ایده پردازی در کارتون و تاریخچه کارتون مطبوعاتی تدریس خواهد شد.
خسرو معین افشار مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مریوان نیز در این مراسم اظهار کرد: حرکت موسسه مطبوعاتی کورده واری و حمایت شهرداری مریوان به همراه مشارکت هنرمندان کارتونیست انجمن کارتون و کاریکاتور کردستان و تلاش های هنرمندان مریوانی در خصوص برپایی این رویداد مهم هنری برای نخستین بار در این شهرستان قابل تقدیر است.
وی افزود: برای انسجام هرچه بیشتر در عرصه هنرهای تجسمی از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد و حمایت از هنرمندان کارتونیست و کاریکاتوریست از جمله اولویت های ما خواهد بود.
خبات ساعدی مدیر عامل موسسه مطبوعاتی کورده واری نیز در این مراسم اظهار کرد: نگاه ویژه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص تقویت فعالیت های تخصصی در حوزه کارتون و کاریکاتور شایسته تقدیر است و در همین راستا با هماهنگی های به عمل آمده روند برگزاری نمایشگاه ها و ورکشاپ های تخصصی در حوزه کارتون و کاریکاتور از شهرستان مریوان آغاز شده است.
وی افزود: موسسه مطبوعاتی کورده واری با همکاری دستگاه های متولی حوزه فرهنگ و هنر از جمله حوزه هنری, سازمان بسیج هنرمندان, اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان طی سه سال متوالی موفق به برگزاری نمایشگاه تخصصی کارتون و کاریکاتور مطبوعاتی شده است و همت و تلاش هنرمندان کردستانی در خلق این آثار فاخر شایسته والاترین تقدیرهاست.
گفتنی است در نخستین نمایشگاه کارتون و کاریکاتور مریوان آثاری از هنرمندان نام آشنای کردستانی همچون امیر سهیلی, محمد سامان صولی, سیامک غلامی, کاوه رضاقلی, محدثه گلمحمدی, رضا احمدیاری, روژینا فطانت, صدف گلشنی, خبات ساعدی,ژاله یوسفی نژاد,سامان جعفری و همچنین چهار اثر از عباس احمدی کارتونیست مریوانی ارایه شده است.

خروج از نسخه موبایل