بینه‌ر

اصغر فرهادی: فيلم من را هيئتی انتخاب كرده كه فيلمسازی مثل «شهرام مُكری» جزو آن ها بوده است

به گزارش پايگاه هنری بينەر، به تازگی رسانه معروف فرانس بيست و چهار گزارشی را از گفتگو با اصغر فرهادی منتشر كرده است. در گزارش فرانس بيست و چهار، از فرهادی به عنوان يكی از معدود فيلمسازانی كه در ايران هنوز آزادانه می تواند فيلم بسازد نام برده شده و از او درباره معرفی دوباره فيلمش به اسكار و رابطه اش با سيستم سياسی كشور سوال می پرسند. 
فرانس ٢٤: بار ديگر يكی از فيلم های شما يعنی «فروشنده» به عنوان نماينده ايران به اسكار فيلم خارجی زبان فرستاده شده است. برخی منتقدان می گويند اين نشان می دهد كه شما در مقابل خواسته های جمهوری اسلامی ايران نرمش به خرج می دهيد تا بتوانيد هم چنان در ايران فيلم بسازيد، پاسخ شما به اين منتقدان چيست؟
فرهادی هم در پاسخ از روند معرفی «فروشنده» برای اسكار و شباهت نگاه تندروها در داخل و خارج از كشور به فيلم هايش می گويد و عنوان می كند فيلم من را هيئتی انتخاب كرده كه فيلمسازی مثل «شهرام مُكری» جزو آن ها بوده نه مسئولين سياسی.
فرهادی در ادامه می افزايد: در ايران مي گويند فرهادی فيلم می سازد تا خارجی ها خوششان بيايد، در خارج می گويند فرهادی نزديک به سيستم است كه اجازه ساخت فيلم و اكران آن را دارد.
فروشنده هفتمين فيلم بلند به کارگردانی و نویسندگی اصغر فرهادی است. در مراسم اختتامیه جشنواره کن جایزه بهترین فیلم‌نامه به اصغر فرهادی رسید و شهاب حسینی هم برندهٔ جایزه بهترین بازیگر مرد شد. فروشنده نماینده ایران در مراسم اسکار سال ۲۰۱۷ است. همچنین فروشنده در پایان زمان اکران خود موفق شد رکورد بیشترین فروش که پیش تر در دستان فیلم محمد(ص) مجید مجیدی بود را بشکند و تبدیل به پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران بشود.

خروج از نسخه موبایل