بینه‌ر

پیروزی دوباره هنر بر مشکلات اقتصادی

به گزارش پایگاه خبری هنری بینەر، بعد از اعلام رسمی دبیرخانەی جشنواره ی بین المللی فیلم دهوک مبنی بر توقف این جشنواره به علت مشکلات مالی واکنش های متفاوتی از سوی هنرمندان،  روزنامه نگاران و مردم علاقمند به هنر سینما در همەی شهرهای کردستان شکل گرفت.

بر همین اساس، کمپین های مختلف مردمی و هنری از سوی علاقمندان و دست اندرکاران هنر سینما تشکیل شد تا بلکه بتوانند راهی برای جلوگیری از توقف این رویداد هنری پیدا شود. همچنین بخشی از این اعتراض شامل تجمع در شهر دهوک – محل اصلی برگزاری جشنواره- بود که در روز سه شنبه ۵ تیرماه  به وقوع پیوست و مردم معترض، یکپارچه از نهادهای حکومتی درخواست کردند به هر طریق ممکن راهی برای از سرگیری این جشنواره پیدا نمایند.

این اعتراضات با واکنش فرماندار شهر دهوک مواجه شد و ایشان از حمایت و پیگیری لازم جهت برگزاری مجدد این جشنواره خبر داد.

برپایه ی این گزارش، سرانجام بعد از پیگیری های مستمر، دبیرخانه ی جشنواره، تاریخ ۱۹ لغایت ۲۶ شهریور ماه ۱۳۹۵ را زمان برگزاری چهارمین جشنواره بین المللی فیلم دهوک اعلام کرد.

شایان ذکر است  حمایت های نیچیروان بارزانی (نخست وزیر هه ریم کردستان)، فرهاد آتروشی (فرماندار دهوک) و خالد دوسکی (وزیر جوانان و امور فرهنگی کردستان) ، نقش بسزایی در برگزاری مجدد این جشنواره داشته است.

خروج از نسخه موبایل