بینه‌ر

فیلم «زندگی در مرز» در فرانکفورت به نمایش در می آید

به گزارش پایگاه هنری بینه‌ر، فیلم مستند «زندگی در مرز» (ژیان له‌سه‌ر سنوور) به کارگردانی کودکان کوبانی و شنگال و تهیه کنندگی «بهمن قبادی»؛ در جدیدترین حضور بین‌المللی خود، در فستیوال فیلم «لوکاس» شهر فرانکفورت آلمان به نمایش در می آید.

این کودکان به مدت ۲ ماه توسط مشاوران و گروه کارگردانی تعلیم داده شده‌اند و سپس از میان آنها چند نفر برگزیده شده‌اند و به عنوان کارگردانان کوچک، هشت مستند کوتاه را ساخته‌اند. این مستندها که در مجموع شامل یک مستند بلند ۷۳ دقیقه‌ای می‌شود؛ اوایل سال قبل در شهر کوبانی و همچنین در کمپ‌های آوارگان شنگال در اقلیم کردستان عراق توسط این کودکان فیلمبرداری شده است.

زندگی در مرز در تاریخ ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۶ برابر با ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ در فستیوال فیلم لوکاس فرانکفورت با پیامی از طرف بهمن قبادی به نمایش در خواهد آمد. هم چنین «شاهو نعمتی» به عنوان مشاور کارگردان و «بسامه سلیمان» و «سامی حسین» از کارگردانان فیلم «زندگی در مرز» در یک نشست ویژه خبری درباره فیلم به بحث و گفت و گو می پردازند.

فیلم «زندگی در مرز» و «پرچم بدون کشور» به کارگردانی بهمن قبادی از کارگردانان سرشناس کٌرد در فستیوال فیلم ژاپن و سینماهای این کشور اکران خواهند شد.

خروج از نسخه موبایل