بینه‌ر

اکران فیلم «ال کلاسیکو» در جشنواره جهانی فیلم مونیخ

به گزارش پایگاه خبری هنری بینه‌ر، فیلم سینمایی «ال کلاسیکو» به کارگردانی «هلکوت مصطفی» فردا ساعت ۷ صبح و شنبه ۵ تیر و دوشنبه ۷ تیر در دومین روز از سی و چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «مونیخ» در کشور آلمان به نمایش در می آید.

«ال کلاسیکو»  عنوان فیلمی تولید مشترک عراق و نروژ به کارگردانی هلکوت مصطفی است که در بخش رقابتی سینما سعادت جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش در می‌آید. این فیلم در ۹۵ دقیقه است.

این فیلم قصه عاشقانه بی‌همتایی میان آلن جوان و گونا، یک ماجراجویی جذاب است. آلن به همراه برادرش به سفر پرمخاطره‌ای می‌روند؛ از کردستان عراق تا اسپانیا آن هم برای دیدن کریستیانو رونالدو. تنها هدف این سفر طول و دراز هم به دست آوردن دل پدر گونا است که هوادار دوآتشه تیم رئال‌مادرید است.

تماشاگر این فیلم در فضایی گرم و جذاب از کردستان عراق تا اسپانیا می‌رود، به بهانه دیدار با کریستیانو رونالدو و فوتبال که موضوعی همیشه جذاب است، به یاد روزگار نوجوانی و عشق های آن دوره می‌افتد.

«ال کلاسیکو» نخستین بار در جشنواره بین‌المللی فیلم دوبی سال گذشته روی پرده رفت. این فیلم ۲۸  فروردین ماه در جشنواره فیلم «ترایبکا» امریکا روی پرده می‌رود. بهمن اردلان سینماگر سرشناس ایرانی صدابردار این فیلم است.

هلکوات مصطفی کارگردان، فیلمنامه نویس و تهیه کننده این اثر سینمایی (متولد ۱۹۸۵) در سلیمانیه کردستان در شمال عراق به دنیا آمد. در سال ۲۰۰۰ به همراه خانواده‌اش کوله‌بار هجرت به نروژ بست و حالا یک شهروند نروژی است. او فارغ‌التحصیل NISS (موسسه صحنه و استودیو نروژ) است و مهم‌ترین فیلم بلندی که کارگردانی کرده است، «قلب سرخ» (2011) نام دارد.

اندرس فرهولت در کنار هلکوت مصطفی فیلمنامه نویسی این کار را انجام داده است. مدیر فیلمبرداری: چیل واسدال، تدوینگر: نه‌لیزه لا نفت، صدابردار: بهمن اردلان، مریته مونستاد، آهنگساز: تروند بیرکنس از دیگر عوامل این فیلم سینمایی هستند.

خروج از نسخه موبایل