بینه‌ر

اجرای نمایش «ڕێوی فێڵە باز» برای دانش آموزان مهابادی

به گزارش بینه‌ر، تئاتر کودکانه «ڕێوی فێڵەباز» به کارگردانی فرهاد ایران پناه  کاری از گروه نمایش "شانۆ"ی مهاباد  از روز  چهارشنبه ٦ اردیبهشت ماه برای مدارس مهاباد به مدت یک هفتە  روی صحنه می رود.

فرهاد ایران پناه کارگردان نمایش در گفتگو با خبرنگار بینه‌ر عنوان کرد:

نمایش "ڕێوی فێڵە باز" برای بار دوم و اینبار برای دانش آموزان مهابادی بە اجرا در می آید، چرا که کودک بە آموزش نیاز دارد وجود آن یک نیاز به نظر می رسد.

ایران پناه درباره ی موضوع  نمایش «ریوی فیلەباز» گفت:

موضوع آن  در مورد  روباهی است که به خانه ای می رود و دزدی می کند… 

این اثر دارای یک موضوع آموزنده است که به شیوه ی نمایشی شاد و جذاب برای کودکان بیان می شود. 

یکی از حواشی نمایش این است کە اگر در خانه و خانواده آرامش و صمیمیت وجود داشته باشد بی شک تاثیری مثبت خواهد داشت و می توان نتیجە آن را در جامعە مشاهدە کرد.

کارگردان نمایش افزود: حضور کودکان در این جمع ها باعث می شود تا کودک اجتماعی تر شود. در واقع جدا از جنبه ی آموزشی نمایش، ماهیت دور هم جمع شدن و در کنار هم لذت بردن از یک اثر نمایشی می تواند در روحیه ی کودک تاثیر مثبت داشتە باشد.

شایان ذکر است در این نمایش مسعود شریفی، کویستان عبداللهی، سروه خوله، کوشا پیرمندی، زادمهر لاوی، پریا پسوه ای، فروزان امینی، سنار احمد پور، دیلان قهرمان پور، ناربن فرجی، آزاد آذرنیا، آریا احمدی، فرزاد جوانمردی، فریبا جوانمردی و شیوا قادری به ایفای نقش می‌پردازند.

همچنین احمد نقده، هوشنگ جعفر نژاد، فرهاد ایران پناه، شهرام میکائیلی، محمد یوسف زاده، فاطمه لیلی، کبری هنرزاد، کویستان عبداللهی و شادی پاکزاد بازیگران صدای این نمایش هستند.

دیگر عوامل نمایش عبارتنداز :

فریدون حامدی(نویسنده)، فرهاد ایران پناه(کارگردان)، مناف ایران پناه (تهیه کننده، سرپرست گروه و مشاور کارگردان)، مناف ایران پناه و حسین نیک مهر(بازنویسی متن)، مسعود شریفی(مدیر صحنه)، سرور داودی(منشی صحنه)، مناف ایران پناه(طراح صحنه و لباس)، سیما علیق و شیرن تقاخر(دوخت لباس)، الناز شریعت ناصری( طراح ماسک)، سمیه علوی( ساخت ماسک)، شهباز شاهین پور(آهنگساز و نوازنده)، هاوری شاهین پور(صدابردار آهنگ ها)، قادر طه زاده و متین طه زاده (نور پرداز)، نیما زرگه( طراح پوستر و عکاس)، سامان صادق امیری (روابط عمومی)، امید لال(صدابردار و میکس نهایی) و فرهاد ایران پناه(دستیار صدابردار و تدوین) .

نمایش کودکانه شاد و موزیکال «ڕێوی فیڵه باز»  با  همکاری شورای شهر و شهرداری مهاباد، روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری مهاباد، آموزش و پرورش مهاباد، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، کارگاه امانی شهرداری و صدا و سیمای مرکز مهاباد از  ٦ الی ۱۳ اردیبهشت ماه سال جاری هر روز در دو نوبت و ٤ سانس برای  دانش آموزان مهابادی در  سالن آمفی تئاتر وحدت شهرداری مهاباد به زبان كُردی  به روی صحنه می رود.

خروج از نسخه موبایل