ی. خرداد ۱۸ام, ۱۳۹۹

هفت حضور بین المللی برای «ذبح»

فیلم کوتاه ذبح در هفت جشنواره بین المللی در کشورهای روسیه، آمریکا، سوئیس، کامرون، مراکش و انگلستان حضور پیدا می کند.
به گزارش بینەر، فیلم ذبح به نمایندگی سینمای کوتاه ایران تنها فیلم راهیافته به بخش فیلم کوتاه پانزدهمین جشنواره کازان روسیه است و قابل توجه است که تنها ۱۰ فیلم به بخش رقابتی این جشنواره راه پیدا کرده اند، ذبح به کارگردانی آکو زندکریمی و سامان حسین پور و از تولیدات مشترک انجمن سینمای جوانان سندج و حوزه هنری کردستان با ۹ فیلم دیگر از کشورهای: نپال، مالزی، روسیه، قزاقستان، مراکش، مصر، فرانسه، قرقیزستان و آمریکا به رقابت خواهد پرداخت. لازم به ذکر است سال گذشته فیلم بلند گلنسا ساخته ستار چمنی گل از فیلمسازان کردستانی در این جشنواره حضور داشت.
پانزدهمین دوره این جشنواره در شهر کازان روسیه و از تاریخ ۲۴ الی ۳۰ آوریل برگزار می شود.
همچنین دومین جشنواره Art Slope آمریکا میزبان هفت فیلم ایرانی است که در این میان فیلم کوتاه ذبح به کارگردانی مشترک آکو زندکریمی و سامان حسین پور نیز در میان آثار راهیافته حضور دارد، این جشنواره ششم و هفتم آوریل برگزار می‌شود.
فیلم کوتاه ذبح توانست به هشتمین جشنواره لوگانو سوئیس راه پیدا کند، هشتمین جشنواره فیلم لوگانو هر ساله در شهری با همین نام در جنوب سوئیس برگزار می شود و هر سال موضوع خاص را به عنوان تم اصلی فیلم های بخش مسابقه معرفی می کند و فیلم ها نسبت به این موضوع داوری و معرفی می شوند که امسال فیلم کوتاه ذبح ساخته مشترک آکو زندکریمی و سامان حسین پور از ایران حضور دارد و با فیلم هایی از کشورهای: ایتالیا، اسپانیا، اندونزی، سوئیس، بلغارستان، فرانسه، کانادا و آمریکا به رقابت خواهند پرداخت.  هشتمین دوره این جشنواهر از ۷ تا ۱۴ آوریل برگزار می شود.
در ادامه حضورهای فیلم کوتاه ذبح، هفتمین جشنواره بین المللی فیلم وکراتزه روسیه نیز فیلم کوتاه ذبح را به عنوان یکی از فیلم های راه یافته به این جشنواره انتخاب کرده است، این جشنواره که هفتمین دوره خود را از ۹ تا ۱۴ آوریل برگزار می کند در یکی از شهرهای روسیه به اسم ولگگراد برگزار می شود.
دومین جشنواره بین المللی دانشجویی آگادیر مراکش نیز فیلم کوتاه ذبح را برای رقابت و اکران در جشنواره خود انتخاب کرده است. این جشنواره که با همت دانشگاه ابن زهر برپا شده است از روزهای ۲۵ تا ۲۷ آوریل در محیط دانشگاه و آمفی تئاتر دانشگاه ابن زهر آگادیر برگزار می شود.
همچنین هفتمین دوره جشنواره فیلم بافوسام که در شهری با همین نام در کامرون برگزار می شود نیز از فیلم کوتاه ذبح و عوامل این فیلم دعوت کرده که در این جشنواره حضور داشته باشند. لازم به ذکر است که هفتمین دوره این جشنواره از ۱۰ تا ۱۳ آوریل در شهر بافوسام کامرون برگزار می شود و فیلم های راهیافته را به رقابت می گذارد.
و در پایان نیز دومین دوره جشنواره فیلم نیولین انگلستان نیز فیلم کوتاه ذبح ساخته آکو زندکریمی و سامان حسین پور را برای حضور در بخش رقابتی جشنواره انتخاب کرده است، دومین دوره این جشنواره در شهری با نام نیولین از ۴ تا ۷ آوریل برگزار می شود.
فیلم کوتاه ذبح به نویسندگی و کارگردانی آکو زندکریمی و سامان حسین پور تولید مشترک حوزه هنری کردستان و انجمن سینمای جوانان سنندج است که داستان خانواده ای را روایت می کند که برای گذران یک زمستان سخت مجبور می شوند گاو خود را بفروشند اما پسر خانواده از این اتفاق خوشحال نیست و گاو را فراری می دهد.
 
عوامل فیلم عبارتند از: آکو زندکریمی و سامان حسین پور (نویسنده و کارگردان)، اشکان ساعدپناه (برنامه ریز و دستیار کارگردان)، فریدون حامدی، شب بو سلیمانی، محمد قبادی، سامان عبودی، غفار خالدی و شفیع امینی (بازیگران)، حامد بقاییان (فیلمبردار)، نوید زارع و آرمان صیدی (دستیاران فیلمبردار)، محمد توریوریان (صدابردار)، مبین قادری (دستیار صدابردار)، ایوب شیخ احمدی (طراح و اجرای صحنه و گریم و لباس)، امین سنجر بیگی (دستیار)، آرمین پور محمد (مدیر تولید)، سامان عبودی و رزگار محمدی و پیام محمدی (دستیاران)، توفیق امانی (تدوین)، حسین قورچیان (صداگذاری)، علیرضا هدایی (اصلاح رنگ)، انجمن سینمای جوانان سنندج و حوزه هنری استان کردستان (تهیه کننده).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

css.php