ش. اسفند ۱۰ام, ۱۳۹۸

«ذبح» بهترین فیلم جشنواره استونی شد

نوزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینمای بی‌سابقه» استونی دو جایزه به سینمای کوتاه ایران داد.

به گزارش بینەر به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای ایران، جشنواره بین‌المللی سینمای بی‌سابقه استونی جایزه بهترین فیلم کوتاه خود را به «ذبح» به کارگردانی آکو زندکریمی و سامان حسین‌پور اهدا کرد.

فیلم کوتاه «ذبح» داستان مردی به نام قاسم را روایت می‌کند که برای گذران یک زمستان سخت، مجبور می‌شود که گاوش را بفروشد و آن را ذبح کند، اما پسر خانواده از این تصمیم پدر ناراحت می‌شود و گاو را فراری می‌دهد.

این فیلم از تولیدات مشترک حوزه هنری کردستان و انجمن سینمای جوانان دفتر سنندج است و  تاکنون در ده‌ها جشنواره ملی و بین‌المللی حضور داشته و جوایزی متعددی نیز کسب کرده است

آکو زندکریمی و سامان حسین پور بالغ بر ۱۰ سال است که فعالیت سینمایی دارند و جمعا ۱۲ فیلم کوتاه داستانی را نوشته و کارگردانی کرده اند که در این میان فیلم کوتاه ذبح را به صورت مشترک نوشته و کارگردانی کرده اند شایان ذکر است که فیلم کوتاه ذبح در اورامانات کردستان فیلمبرداری شده است. این فیلم تاکنون در کشورهای: بلغارستان، هلند، آلمان، هند، صربستان، دانمارک، اسکاتلند، آرژانتین، آمریکا، مصر، ایتالیا، روسیه، مراکش، کلمبیا، فیلیپین و ایران به اکران عمومی گذاشته شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

css.php