رفتن به بالا

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  مهاباد تا قسمتی ابری
  ٩(°C)
  وزش باد ۴(mph)
  فشار ٢۵.۶٢(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 1-Low
  رطوبت ٢۵.۶٢(in)
گاه‌شمار تاریخ خورشیدی
بهمن ۱۳۹۶
ش ی د س چ پ ج
« دی    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

به گزارش بینەر، انجمن هنرهای نمایشی کرمانشاه در پی رخداد زلزله کرمانشاه و حمایتهمه جانبه ی مردم سراسر ایران از بازماندگان این حادثه بیانه ای به شرح زیر منتشر کرد: بيانيه سپاس و قدردانى انجمن هنرهاى نمايشى استان كرمانشاه از مردم بزرگ ايران و به ويژه هنرمندان سراسر كشور در این چند روز كابوس وارى […]

به گزارش بینەر، انجمن هنرهای نمایشی کرمانشاه در پی رخداد زلزله کرمانشاه و حمایتهمه جانبه ی مردم سراسر ایران از بازماندگان این حادثه بیانه ای به شرح زیر منتشر کرد:

بيانيه سپاس و قدردانى انجمن هنرهاى نمايشى استان كرمانشاه از مردم بزرگ ايران و به ويژه هنرمندان سراسر كشور

در این چند روز كابوس وارى كه بر ديار خوش نشان كرمانشاهان مى گذرد، همه ما از همه چیزی نوشتیم و خواندیم و دیدیم. همه ما دريافتيم كه هر اندازه آدمى بهتر بتواند محبت را با گشودگى و بى قيد و شرط ببخشد و بپذيرد، به همان اندازه نيز از رنج به دور خواهد بود و نسبت به خود و ديگران هم بخشنده تر خواهد شد.
اما آنچه كه بيش از هر چيز مايه تسلاى خاطر و حتى باعث شعف و شادكامى مى باشد؛ انعطاف عنصر ناب انسانی است آنگاه که به خواست و اختیار خود مى داند و میفهمد که انسان، انسان است و انسان فارغ از هر حکم و تفسیری، به همراهی انسان دیگر می شتابد.
و در اين ميان هنرمندان سرزمين اهورايى ايران انسانيت، باهم بودن و خواست و توان انسان ماندن را از هر جا، هر نژاد و هر زبان به هنرمندانه ترين شكل ممكن تجلى بخشيدند.
انجمن هنرهاى نمايشى كرمانشاه، انعكاس عنصر ناب انسانيت در همراهى و باهم بودگى شايسته و بزرگ هنرمندان را از سراسر اين مرز و بوم پرگهر را كه خواست و توان انسان بودن و انسان ماندن را به متعالى ترين شيوه به منصه ظهور رساندند و چشمه هاى اين مهر و محبت بيكران همچنان هم در جوش و خروش است را با زبانى هر چند قاصر و الكن، تبريك و شادباش عرض نموده و به نمايندگى از همه هنرمندان ديار شيرين بيستون نجواهاى عشق، محبت و سپاس بيكران مردمان دامان دالاهو را در گوش يكايك شما هنرمندانى كه هنرمندانه دل زلزله را به لرزه درآورديد، زمزمه مى كند.
پروردگارا، سايه غم و اندوه را ﻫﺮﭼﻪ زودتر از روى اين مردمان بردار…
الهى آمين
٣٠ آبان ماه ١٣٩٦

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

نگاهی به یازدهمین جشنواره داستان بانه

زمستانِ با بهار

یازدهمین دوره جشنواره داستان بانه پس از فراز و نشیبی فراوان، به وقفه چندین ساله برگزاری این رویداد مهم و دوست داشتنی ادبی پایان داد و رونمایی نمادین از دبیرخانه دائمی این جشنواره در شب اختتامیه ثمره ی تلاش چندین ساله برگزار کنندگان آن بود تا شاید عاملی برای استمرار مجدد در برگزاری آن باشد. علی الرغم انتقاد برخی سایتهای محلی از برگزاری این جشنواره که عدم استقبال شهروندان را دلیل ناکارآمدی آن دانسته اندد؛ نباید اهمیت، ضرورت و تاثیر گذاری جشنواره هایی از این دست بر روند فعالیت های ادبی را فراموش کرد البته بی شک تحقق این امر در صورت استمرار در برگزاری و همچنین روند اجرایی حرفه ای و دقیق تر فراهم خواهد آمد. از چند دهه پیش تقریبا در تمامی شهرهای کوردستان انجمن های ادبی محفل و محلی برای گردهمایی ادیبان و شاعران هر شهر و تبادل آثار و نظرات بوده و هست؛ اما رویدادهایی که باعث گردهمایی و دیدار ادیبان و نویسندگان شهرهای مختلف باشد اندک و انگشت شمارند. انگار این روزها نمی توان انتظار داشت کنگره فرزانگان کورد، بزرگداشت ماموستا حقیقی، بزرگداشت ماموستا محمد قاضی و... تکرار شوند و در چنین شرایطی نبود جشنواره داستان بانه نیز که می توان ادعا کرد تنها رویداد و آزمونگه داستان های چاپ نشده ی کوردی به حساب می آید لطمه ای است به ادبیات کوردی. بینه ر در جریان برگزاری یازدهمین جشنواره داستان بانه شاهد تلاش و زحمات شبانه روزی اعضای دبیرخانه بود و آن را ارج می نهد و بر اساس رسالت هنری و رسانه ای لازم می داند ضمن سپاس از فراهم شدن امکان حضور تنها پایگاه خبری هنری کوردستان، در راستای بهتر و پر ثمرتر برگزار شدن جشنواره در دوره های آتی مشاهدات و پیشنهادات کارشناسان خود را ارائه دهد ، چرا که بینه ر ضمن حمایت معنوی از تمامی فعالیتهای موثر و محترم در عرصه فرهنگ و هنر کوردستان، تحلیل و انتقاد درست رویدادها را عاملی برای پیشرفت و کمبود کاستی ها می داند. امید است مطالب مطرح شده مورد توجه دست اندرکاران جشنواره داستان بانه قرارگیرد و از سوی برخی مخالفان با برگزاری جشنواره، به عنوان مخالفت با آن و یا عیب جویی و بدگویی از این رویداد مهم و قابل احترام تلقی نشود، چراکه بینه ر کاملاً موافق این رویداد مهم ادبی است و در حد توان اندکش برای هرچه بهتر و باشکوه تر برگزار شدن آن نیز تلاش خواهد نمود.   1. جشنواره داستان بانه از همان ابتدا در دو بخش کوردی و فارسی برگزار شده و یکی از اهداف جشنواره برقراری ارتباط و تعامل بین ادبیات کوردی و فارسی بوده و هست. به نظر می رسد پس از یازده دوره برگزاری (طی 18 سال) می بایست پرسید جشنواره تا چه اندازه به این هدف دست یافته و دست آوردها و کاستی ها چیست؟ بدون شک برقرای ارتباط مد نظر جشنواره بین این دو حوزه ادبی، نیازمند فهم و ارتباط با آثار از سوی طرفین است. عدم پخش مناسب ...
css.php