رفتن به بالا

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  مهاباد تا قسمتی ابری
  ٩(°C)
  وزش باد ۴(mph)
  فشار ٢۵.۶٢(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 1-Low
  رطوبت ٢۵.۶٢(in)
گاه‌شمار تاریخ خورشیدی
بهمن ۱۳۹۶
ش ی د س چ پ ج
« دی    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
 • شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۷
 • کد خبر : 6153
 • مشاهده : 85 بازدید
 • ادبیات » س.ت
 • چاپ خبر : بانه برای میزبانی جشنواره داستان آماده می شود

نشست مشورتی مسئولین شهر و دبیرخانه جشنواره داستان بانه برگزار شد.

به گزارش بینەر و به نقل از روابط عمومی دبیرخانه جشنواره داستان بانه، نشست مشورتی و برنامه ریزی با حضور قائم مقام دبیر جشنواره، دبیر اجرائی،مسئول کمیسیون فرهنگی شورای شهر ، نماینده شهرداری و مسئولین کمیته ها در دبیرخانه یازدهمین جشنواره داستان بانه ، عصر جمعه ،هفدهم آذرماه برگزار گردید.

در این جلسه ابتدا قائم مقام جشنواره و رئیس اداره ارشاد اسلامی شهرستان بانه به طرح برنامه ها و اولویت ها پرداخت و بر اهمیت لزوم هماهنگی بین قسمت های مختلف تاکید کرد.
در ادامه دبیر اجرایی این جشنواره با توجه به اهمیت کیفیت اجرای جشنواره در بخش علمی و اسکان مهمانان اظهار داشت با توجه به مصاحبه های انجام شده با داوران و منتقدین داستان ها ،بخش علمی جشنواره از سطح خوبی برخوردار است. وی با اشاره به نقش شهرداری به عنوان بازوی اصلی در بخش اسکان میهمانان یادآور شد که این موضوع نیازمند اهتمام ویژه و جدی است از سوی دست اندرکاران است. نماینده شهرداری ضمن تأیید صحبت های دبیر اجرایی عنوان کرد: شهرداری بانه در راستای هر چه باشکوه تر برگزار شدن جشنواره تمام توان خود را به کار خواهد گرفت
نماینده شورای اسلامی یکی دیگر از حاضران این شنست بود که ضمن تشکر و تقدیر از کلیه دست اندرکاران جشنواره به ارائه گزارشی از فعالیت های شورا در جذب هزینه از خیرین شهر پرداختد.

یازدهمین جشنواره کشوری داستان بانه از ۲۱ لغایت ۲۳ آذرماه در بانه برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

نگاهی به یازدهمین جشنواره داستان بانه

زمستانِ با بهار

یازدهمین دوره جشنواره داستان بانه پس از فراز و نشیبی فراوان، به وقفه چندین ساله برگزاری این رویداد مهم و دوست داشتنی ادبی پایان داد و رونمایی نمادین از دبیرخانه دائمی این جشنواره در شب اختتامیه ثمره ی تلاش چندین ساله برگزار کنندگان آن بود تا شاید عاملی برای استمرار مجدد در برگزاری آن باشد. علی الرغم انتقاد برخی سایتهای محلی از برگزاری این جشنواره که عدم استقبال شهروندان را دلیل ناکارآمدی آن دانسته اندد؛ نباید اهمیت، ضرورت و تاثیر گذاری جشنواره هایی از این دست بر روند فعالیت های ادبی را فراموش کرد البته بی شک تحقق این امر در صورت استمرار در برگزاری و همچنین روند اجرایی حرفه ای و دقیق تر فراهم خواهد آمد. از چند دهه پیش تقریبا در تمامی شهرهای کوردستان انجمن های ادبی محفل و محلی برای گردهمایی ادیبان و شاعران هر شهر و تبادل آثار و نظرات بوده و هست؛ اما رویدادهایی که باعث گردهمایی و دیدار ادیبان و نویسندگان شهرهای مختلف باشد اندک و انگشت شمارند. انگار این روزها نمی توان انتظار داشت کنگره فرزانگان کورد، بزرگداشت ماموستا حقیقی، بزرگداشت ماموستا محمد قاضی و... تکرار شوند و در چنین شرایطی نبود جشنواره داستان بانه نیز که می توان ادعا کرد تنها رویداد و آزمونگه داستان های چاپ نشده ی کوردی به حساب می آید لطمه ای است به ادبیات کوردی. بینه ر در جریان برگزاری یازدهمین جشنواره داستان بانه شاهد تلاش و زحمات شبانه روزی اعضای دبیرخانه بود و آن را ارج می نهد و بر اساس رسالت هنری و رسانه ای لازم می داند ضمن سپاس از فراهم شدن امکان حضور تنها پایگاه خبری هنری کوردستان، در راستای بهتر و پر ثمرتر برگزار شدن جشنواره در دوره های آتی مشاهدات و پیشنهادات کارشناسان خود را ارائه دهد ، چرا که بینه ر ضمن حمایت معنوی از تمامی فعالیتهای موثر و محترم در عرصه فرهنگ و هنر کوردستان، تحلیل و انتقاد درست رویدادها را عاملی برای پیشرفت و کمبود کاستی ها می داند. امید است مطالب مطرح شده مورد توجه دست اندرکاران جشنواره داستان بانه قرارگیرد و از سوی برخی مخالفان با برگزاری جشنواره، به عنوان مخالفت با آن و یا عیب جویی و بدگویی از این رویداد مهم و قابل احترام تلقی نشود، چراکه بینه ر کاملاً موافق این رویداد مهم ادبی است و در حد توان اندکش برای هرچه بهتر و باشکوه تر برگزار شدن آن نیز تلاش خواهد نمود.   1. جشنواره داستان بانه از همان ابتدا در دو بخش کوردی و فارسی برگزار شده و یکی از اهداف جشنواره برقراری ارتباط و تعامل بین ادبیات کوردی و فارسی بوده و هست. به نظر می رسد پس از یازده دوره برگزاری (طی 18 سال) می بایست پرسید جشنواره تا چه اندازه به این هدف دست یافته و دست آوردها و کاستی ها چیست؟ بدون شک برقرای ارتباط مد نظر جشنواره بین این دو حوزه ادبی، نیازمند فهم و ارتباط با آثار از سوی طرفین است. عدم پخش مناسب ...
css.php