ی. خرداد ۱۸ام, ۱۳۹۹

کاریکاتوریست کردستانی عنوان برگزیده فستیوال جهانی «ردمن» چین را کسب کرد

کارتونیست و کاریکاتوریست مطرح کردستانی برنده بهترین اثر ششمین دوسالانه جهانی «ردمن» چین شد.

به گزارش بینەر، یاسر خانبرای جوان کارتونیست و کاریکاتوریست کردستانی در رقابت با هنرمندان مطرح دنیا توانست عنوان برگزیده دوسالانه جهانی ردمن چین را کسب کند.

گفتنی است در این فستیوال ٤هزار و ۲۱۷ اثر از ۴٨۰ هنرمند از ٦٨ کشور جهان با همدیگر به رقابت پرداختند که در نهایت این هنرمند کردستانی موفق شد برای ایران اسلامی در این رقابت مهم بین‌المللی افتخار آفرینی نماید.

«یاسر خانبرای» در رشته گرافیک دانشگاه انقلاب اسلامی تهران تحصیل کرده و در زمینه طراحی، کاریکاتور و گرافیک فعالیت می‌کند.

وی پیش از این در ششمین جشنواره بین‌المللی فجر تهران، فستیوال جهانی طنز آمازون برزیل ۲۰۱۳ و مسابقه بین‌المللی کاریکاتور غزه عناوینی را کسب کرده است.

حضور و راهیابی به بخش فینال‌های فستیوال جهانی گالاریت ایتالیا، فستیوال جهانی پورتو کارتون پرتغال، چهارمین فستیوال جهانی مرد قرمز چین، سی و هشتمین فستیوال جهانی پیریسیکابا در برزیل، دهمین دوسالانه بین المللی کاریکاتور تهران بخش دیگری از سوابق هنری در عرصه بین‌المللی و داخلی این هنرمند جوان کشورمان است.

همچنین این هنرمند کردستانی در بخش کارتون و کاریکاتور مطبوعاتی نیز طی چند سال اخیر با نشریات محلی کردستان از جمله بخش کارتون و کاریکاتور نشریه کورده‌واری همکاری داشته و عناوینی را به خود اختصاص داده است که از جمله می‌توان به عنوان برگزیده جشنواره فرامرزی مطبوعات ایلام در سال ۹٤ اشاره کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

css.php