رفتن به بالا

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  مهاباد تا قسمتی ابری
  ٩(°C)
  وزش باد ۴(mph)
  فشار ٢۵.۶٢(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 1-Low
  رطوبت ٢۵.۶٢(in)
گاه‌شمار تاریخ خورشیدی
بهمن ۱۳۹۶
ش ی د س چ پ ج
« دی    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
 • دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۳
 • کد خبر : 6164
 • مشاهده : 85 بازدید
 • تیتر 3 » س.ت » سینما
 • چاپ خبر : دو فیلم از حوزه ی هنری کردستان در جشنواره فیلم امید

« عروس باران »و«مردی که یادش می رفت نفس بکشد» درجشنواره ملی فیلم « امید » به رقابت می پردازند.

به گزارش بینه‌ر، دو فیلم کوتاه « عروس باران » به کارگردانی  آکو زندکریمی و « مردی که یادش می رفت نفس بکشد» به کارگردانی سامان حسین پور به بخش پایانی نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه « امید » راه یافتند.
ایرج کاکی مدیرامور فرهنگی وهنری حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان ضمن اعلام این خبر گفت : نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه امید توسط سازمان مدیریت بحران کشور با همکاری اداره کل مدیریت بحران استان یزد با موضوع های ، حوادث ، آگاهی از مخاطرات ، ارتقای تاب آوری جامعه ، افزایش امید ، ترویج فرهنگ ایمنی، کاهش خطر پذیری بلایای طبیعی، مدیریت بحران و رفتار انسانها در بحران از ۳ تا ۵ دیماه ۹۶ در شهرتاریخی یزد برگزار می گردد.
وی افزود در این جشنواره که دردو بخش داستانی و مستند برگزارمی گردد در بخش داستانی بر اساس رأی هیئت انتخاب متشکل ازآقایان اسماعیل میهن دوست ، بهمن ارک و پرویز جاهد از بین ۳۳۸ اثر ارسالی ۱۳ اثر به بخش نهایی راه پیدا نمود که در این بین فیلم « مردی که یادش می رفت نفس بکشد» به نویسندگی و کارگردانی سامان حسین پور تولید حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان به رقابت با دیگر آثار راه یافته می پردازد.
کاکی افزود : در بخش آموزشی و تلویزیونی در دو ساختار انیمیشن و سایر ساختارهای تلویزیونی از بین ۱۶۷ اثر ارسالی براساس آرای هیئت انتخاب متشکل از آقایان احمد پهلوانیان ، بهرام عبدالحسینی، محمد منتظر حجت و مسعود فروتن ۱۶ اثر به بخش نهایی راه پیدا نمودند که در این بین فیلم « عروس باران » به نویسندگی و کارگردانی آکو زندکریمی تولید حوزه هنری استان کردستان نیز به چشم می خورد .
وی گفت: مراسم اختتامیه جشنواره ملی امید ۵ دی ماه همزمان با روز ملی ایمنی در برابر زلزله و سالروز زمین لرزه بم در سال ۱۳۸۲ در شهر یزد برگزار می گردد .

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

نگاهی به یازدهمین جشنواره داستان بانه

زمستانِ با بهار

یازدهمین دوره جشنواره داستان بانه پس از فراز و نشیبی فراوان، به وقفه چندین ساله برگزاری این رویداد مهم و دوست داشتنی ادبی پایان داد و رونمایی نمادین از دبیرخانه دائمی این جشنواره در شب اختتامیه ثمره ی تلاش چندین ساله برگزار کنندگان آن بود تا شاید عاملی برای استمرار مجدد در برگزاری آن باشد. علی الرغم انتقاد برخی سایتهای محلی از برگزاری این جشنواره که عدم استقبال شهروندان را دلیل ناکارآمدی آن دانسته اندد؛ نباید اهمیت، ضرورت و تاثیر گذاری جشنواره هایی از این دست بر روند فعالیت های ادبی را فراموش کرد البته بی شک تحقق این امر در صورت استمرار در برگزاری و همچنین روند اجرایی حرفه ای و دقیق تر فراهم خواهد آمد. از چند دهه پیش تقریبا در تمامی شهرهای کوردستان انجمن های ادبی محفل و محلی برای گردهمایی ادیبان و شاعران هر شهر و تبادل آثار و نظرات بوده و هست؛ اما رویدادهایی که باعث گردهمایی و دیدار ادیبان و نویسندگان شهرهای مختلف باشد اندک و انگشت شمارند. انگار این روزها نمی توان انتظار داشت کنگره فرزانگان کورد، بزرگداشت ماموستا حقیقی، بزرگداشت ماموستا محمد قاضی و... تکرار شوند و در چنین شرایطی نبود جشنواره داستان بانه نیز که می توان ادعا کرد تنها رویداد و آزمونگه داستان های چاپ نشده ی کوردی به حساب می آید لطمه ای است به ادبیات کوردی. بینه ر در جریان برگزاری یازدهمین جشنواره داستان بانه شاهد تلاش و زحمات شبانه روزی اعضای دبیرخانه بود و آن را ارج می نهد و بر اساس رسالت هنری و رسانه ای لازم می داند ضمن سپاس از فراهم شدن امکان حضور تنها پایگاه خبری هنری کوردستان، در راستای بهتر و پر ثمرتر برگزار شدن جشنواره در دوره های آتی مشاهدات و پیشنهادات کارشناسان خود را ارائه دهد ، چرا که بینه ر ضمن حمایت معنوی از تمامی فعالیتهای موثر و محترم در عرصه فرهنگ و هنر کوردستان، تحلیل و انتقاد درست رویدادها را عاملی برای پیشرفت و کمبود کاستی ها می داند. امید است مطالب مطرح شده مورد توجه دست اندرکاران جشنواره داستان بانه قرارگیرد و از سوی برخی مخالفان با برگزاری جشنواره، به عنوان مخالفت با آن و یا عیب جویی و بدگویی از این رویداد مهم و قابل احترام تلقی نشود، چراکه بینه ر کاملاً موافق این رویداد مهم ادبی است و در حد توان اندکش برای هرچه بهتر و باشکوه تر برگزار شدن آن نیز تلاش خواهد نمود.   1. جشنواره داستان بانه از همان ابتدا در دو بخش کوردی و فارسی برگزار شده و یکی از اهداف جشنواره برقراری ارتباط و تعامل بین ادبیات کوردی و فارسی بوده و هست. به نظر می رسد پس از یازده دوره برگزاری (طی 18 سال) می بایست پرسید جشنواره تا چه اندازه به این هدف دست یافته و دست آوردها و کاستی ها چیست؟ بدون شک برقرای ارتباط مد نظر جشنواره بین این دو حوزه ادبی، نیازمند فهم و ارتباط با آثار از سوی طرفین است. عدم پخش مناسب ...
css.php